Инфарктен тайбрек прати Кузнецов на 1/4-финал в Будапеща срещу Лоренци

Gazprom Hungarian Open, 1/8-финал

Фабио Фонини – Андрей Кузнецов 3-6 6-3 6-7(4)

Поставеният под №3 в основната схемата на турнира в Будапеща Фабио Фонини, който стартира участието си директно от втори кръг, отпадна след загуба 3-6 6-3 6-7(4) от Андрей Кузнецов.

Руснакът влезе по-добре в мача и от самото начало личеше, че ще създаде доста неприятности на съепрника. В четвъртия гейм 87-ият в света проби подаването на съперника, а после отрази две точки за рибрейк и затвърди за 4-1.

Двамата си размениха по пробив в следващите две част, като при 5-3 Кузнецов подаваше за сета и се справи – 6-3.

Изглеждаше, че Фонини приключва участието си след почивката, защото така и не намираше оръжия, с които да спре опонента си. Италианецът допусна пробив за 1-2, а в петия гейм едва се измъкна от нов брейк, отразявайки две точки за двоен пробив – 2-3.

Интригата се върна, след като Кузнецов не успя да вземе подаването си в шестия гейм, а в осмия отново допусна пробив – 3-5, като силите му нестигнаха за последен напън в края.

Обратът изглеждаше логичен, виждайки играта на двамата в третия сет. Италианецът пробив за 2-1, а при 5-4 сервираше за победата. Не успя обаче да се справи и така се стигна до тайбрек, който Фонини изгуби – 6-7(4).

На 1/4-финал Кузнецов ще играе с Паоло Лоренци.