Изключителен Зверев елиминира Иснър след 3 спасени мачбола и 3 тайбрека

Miami, III кръг
Джон Иснър – Александър Зверев 7-6(5) 6-7(7) 6-7(5)

Александър Зверев показа защо е смятан за една от най-големите надежди в тениса. Състезаващият се Германия младок, който следващия месец ще навърши 20 години, навакса сет изоставане и отрази три мачбола на Джон Иснър за победата с 6-7(5) 7-6(7) 7-6(5) в третия кръг в Маями.

Мачът продължи два часа и 40 минути, в които американският гигант наниза 25 аса, но и те не се оказаха достатъчни, за да сломи Зверев.

Двамата си размениха по един пробив в първия сет в шестия и седмия гейм, а в тайбрека Иснър дръпна с два минибрейка и не допусна да бъде поставен нито за миг под напрежение.

Без нито един брейкбол във втората част и кратки геймове за сервиращите се стигна до нов тайбрек, в който при 6-5 и начален удар на Зверев представителят на домакините имаше първи шанс за спечелването на мача. Саша обаче не се огъна и малко по-късно проби за 8-7 и изравни частите.

Всичко можеше да приключи в десетия гейм на решителния сет, в който Зверев се измъкна от 15-40, след което с невероятна игра обърна тайбрека от 1-4.