Карено-Буста изхвърли Симон от турнира в Ещорил и ще играе полуфинал срещу Пер

Millennium Estoril Open, четвъртфинали
Пабло Карено-Буста – Жил Симон 6-3 6-4
Беноа Пер – Гийермо Гарсия-Лопес 7-6(2) 6-2

Пабло Карено-Буста за втори път от началото на сезона се справи с Жил Симон и отстрани водача в схемата на Millennium Estoril Open с 6-3 6-4 на четвъртфинал. Мачът очаквано се превърна в тактическо надлъгване от основната линия, в което испанецът беше по-стабилният от двамата тенисисти и не допусна нито един пробив през целия мач.

Карено-Буста нанесе рещаващ удар в първия сет с брейк за 5-3, след което спаси и шанс за рибрейк преди да успее да затвори сета. Испанецът се добра до ранен пробив за 2-1 след почивката и с уверено представяне от линията за сервис сложи точка на спора с 6-3 6-4.

Съперникът му на полуфинала ще е Беноа Пер, който не даде сет на Гийермо Гарсия-Лопес и го пречупи със 7-6(2) 6-2. Французинът навакса изоставане от един пробив до 4-4 и удари подаването на съперника за 6-5, само че не успя да удържи собствения си сервис гейм. Пер все пак грабна сета със 7-2 точки в тайбрека, след почивката наниза серия от четири поредни гейма от 2-2 до 6-2.

„Щастлив съм от победата, защото съперникът ми е специалист на клей – коментира французинът. – В началото на мача пропуснах няколко форхенда и това не се отрази добре на самочувствието ми. С напредването на двубоя успях да повиша нивото си и съм доволен от постигнатото.“