Кареньо Буста заличи два мачбола по пътя към първи Мастърс полуфинал

BNP Paribas Open, 1/4- финал
Пабло Куевас – Пабло Кареньо Буста 1-6 6-3 6-7(4)

Пабло Кареньо Буста се измъкна от два мачбола и заслужи първия си Мастърс полуфинал след 6-1 3-6 7-6(4) над Пабло Куевас на BNP Paribas Masters.

Испанецът тръгна максимално агресивно, играта му спореше и лесно намираше отговор на всяко действие на съперника си. Подпечата солидната си игра с пробив в откриващия гейм на мача и затвърждаване.

В третия гейм уругвайският тенисист отново попадна в тежка ситуация при 0-30. В следващото разиграване Кареньо Буста натисна бекхенда на съперника и предизвика грешка, осигурявайки три възможности за двоен брейк и затвори гейма на 15 – 3-0.

23-ият в света доминираше и когато подава, защото и сервисът му работеше безотказно, така че след нов протоколен сервис гейм постави под напрежение намиращия се 7 позиции по-назад в ранглистата съперник. Този път вече Куевас се мобилизира и намали пасива си на 1-4.

При 1-5 Куевас сервираше за оставане в сета и поведе 40-15, но действаше припряно и определено му липсваше необходимата увереност. Испанецът изравни, а после пропиля и два сетбола. Заслужи си обаче трети с елегантен дроп шот – на него дръпна спусъка с дълбок ретур, отвори си корта и завърши – 6-1 за 24 мин.

След почивката Куевас проби за 2-1. Кареньо Буста обаче поведе 40-15 в следващия гейм, а съперникът му сбърка протоколна топка от центъра на корта. Ритъмът на испанският тенисист все пак бе изчезнал, а това позволи на Куевас отново да си заслужи точка за пробив. При 40-30 уругваецът пак излезе напред в резултата след впечатляващ бекхенд ретур уинър, който се приземи на страничната линия – 3-2, а после затвърди. Нещо повече – Куевас дори затвърди превъзходството си в сета с още един брейк за 6-3.

Уругваецът дори удари първи в третия сет с пробив за 3-1, само че Кареньо Буста не му позволи да се измъкне и веднага направи рибрейк, а в последните си две подавания по пътя към тайбрека, спаси и два мачбола. Испанецът в крайна сметка наложи волята си в решителните мигове и след 7-4 точки в тайбрека се класира на първия си Мастърс полуфинал.