Карлович едва оцеля в Нюпорт, миналогодишният шампион отпадна

Hall of Fame Tennis Championship, втори кръг

Иво Карлович – Франк Данчевич 3-6 7-6(5) 6-4

Поставеният под №2 в основната схема турнира, който беше и финалист през миналата година, Иво Карлович изигра много труден мач срещу Франк Данчевич, но все пак надделя с – 3-6 7-6(5) 6-4. Фаворитът в срещата заби 20 аса и спаси 3 от общо четири точки за пробив, до които стигна противникът му.

Данчевич, който е №254 в света, обича да играе на бързи настилки и се представи да много високо ниво. Канадецът залагаше на разнообразна игра и покриваше целия периметър на корта отлично по време на първия сет. Успя да спаси и 11 от 12-те брейкбола, до които се добра съперникът му. През 2008 г.  Данчевич бе полуфиналист в Нюпорт, а през 2010 г. достигна до четвъртфиналите.

„Беше ветровито, много трудно. В началото той пласира няколко невероятни удара. Имах много шансове, но не успях да се възползвам“, каза Карлович, чийто следващ съперник е Марко Киудинели, който се справи с Джон-Патрик Смит – 1-6 6-3 6-3.

Спортното щастие обаче не огря миналогодишния шампион Раджийв Рам, който загуби от Дуди Села – 3-6 4-6. Израелският тенисист бе безупречен в защита. В рамките на 72 мин. той спаси всичките 7 точки за пробив, до които стигна опонентът му.

„Тук е най-силната му настилка, но той не игра най-добрия тенис, на който е способен“, каза победителят в мача.

Следващият опонент на Села е Маркос Багдатис, който победи Брайън Бейкър с 6-4 6-3. Кипърският тенисист трудно вкарваше първия си сервис (47%) в 65-минутния двубой , но пък спечели 73% от точките на втори сервис.

„Играх много добре. Това е първият ми мач, така че бях нащрек, защото не знаех какво да очаквам. Щастлив съм, че намерих пътя към победата“, каза Багдатис, който разкри и целта си до края на кариерата – да финишира в топ 20.

Стийв Джонсън пък мина през Юичи Сугита с 6-1 6-4 за по-малко от час и следващият му опонент е Доналд Йънг, който бе дори още по-категоричен след победа с 6-0 6-4 срещу американецът Стефан Козлов.