Кирьос и Томич дадоха комфортна преднина на Австралия срещу Словакия

Ник Кирьос и Бърнард Томич дадоха преднина от 2-0 победи на Австралия в домакинския плейоф срещу Словакия за оставане в световната група на турнира за Купа „Дейвис“.

Кирьос се справи със 127-ия в света Андрей Мартин с 6-3 6-2 6-4 в откриващия двубой, а след това Томич записа 7-6(5) 6-4 6-4 над Йозеф Ковалик, №123 в световната ранглиста. Авансът на „кенгурата“ означава, че крайната победа може да бъде постигната още след мача на двойки, ако Сам Грот и Джон Пийрс също се представят убедително.

Кирьос игра първия си двубой в „Дейвис“ от миналогодишният четвъртфинал срещу Казахстан, а в третия сет младокът бе измъчван от кръвотечение от носа и игра с тампон.

„Получи се интересен мач. Всеки очакваше да изляза на корта и да го помета, но това не е толкова лесна работа. Смятам, че съперникът ми игра добър тенис и се адаптира към тревата. Използваше слайса си и търсеше своите шансове, а в третия сет определено не беше лесно“, сподели Кирьос.

Той бе пробит на нула в седмия гейм, след като на свой ред бе дръпнал с брейк за 4-3, но след това отново взе подаванета на Мартин и с убедителен сервис гейм затвори частта.

Вторият сет започна с ранен пробив за Кирьос, а после с още един стана 5-2 и всичко се изясни.

В третия сет Мартин пръв проби за 3-1, но последва моментален рибрейк. Развръзката настъпи с нов домакински пробив за 4-3 и мачът приключи за малко повече от 100 минути.