Кирьос прати Австралия на полуфинал в Купа „Дейвис“

Кирьос прати Австралия на полуфинал в Купа "Дейвис"

Купа „Дейвис“, Световна група, четвъртфинал
Австралия – САЩ 3-2
Ник Кирьос – Сам Куери 7-6(4) 6-3 6-4
Сам Грот – Джон Иснър 6-7(5) 3-6

Ник Кирьос влезе в ролята на истински лидер и изведе Австралия до полуфинал в Купа „Дейвис“. Домакините започнаха последния ден с аванс от 2-1 победи срещу САЩ и Кирьос подпечата класирането с втората си победа на сингъл, минавайки през Сам Куери със 7-6(4) 6-3 6-4. След това Джон Иснър спечели срещу Сам Грот със 7-6(5) 6-3 в мач само за статистиката, а австралийците триумфираха в серията с 3-2 и очакват Белгия или Италия.

Кирьос потегли нервно и след две двойни грешки допусна пробив още в първото си подаване, но бързо навакса пасива, а при 5-6 отрази и сетпойнт със снаряд от сервис с 220 км/ч. Ник доминираше тайбрека, където поведе с 6-2 точки и при третата си възможност затвори сета със 7-4 т.

Кирьос удари веднага след почивката и рано се откъсна с 3-0 гейма, след което взе рутинно следващите си подавания и фиксира резултат 6-3 на таблото. Третата част не започна добре за австралиеца, който изостана с 1-4, но спаси брейкбол, за да направи резултата 2-4 и наниза още четири поредни гейма, за да затвори мача и да класира Австралия на полуфинал.