Кирьос предаде двубоя си срещу Миша Зверев в скандален стил

Shanghai Rolex Masters, II кръг

Миша Зверев – Ник Кирьос  6-3 6-1

Ник Кирьос спечели титлата в Токио през миналата седмица и даде надежда на феновете си, че любовта му към тениса се е завърнала. В Шанхай обаче австралиецът отново демонстрира познатото скандално поведение – след победата си над Сам Куери в първи кръг Кирьос заяви, че е „изключително отегчен и уморен“, а днес съвсем умишлено предаде мача си срещу Миша Зверев с резултат 3-6 1-6.

Очевидно австралиецът нямаше търпение да си тръгне колкото е възможно по-бързо от Шанхай. Част от „представлението“ му, както може да видите в горното видео, включваше изпълнение на начален удар във федербален стил и отправяне към столчето за почивка още преди Зверев да е изиграл ретура.

Двубоят се разви много спокойно за Миша, който проби още в първия гейм на мача и имаше нужда от само 27 минути, за да спечели първия сет. Втората част се разви още по-лесно – нови два брейка бяха достатъчни за класирането на германеца в следващата фаза на надпреварата. Общата продължителност на двубоя бе 49 минути, а мачболът бе реализиран по този начин:

Следващият противник на Зверев е Марсел Гранойерс, който изненада Томаш Бердих в началото на днешния ден.