Кирьос сътвори куп глупости на корта и отпадна от Мастърса в Индиън Уелс

BNP Paribas Open, II кръг
Ник Кирьос – Алберт Рамос-Винолас 6-7(4) 5-7

Победа или загуба, мачовете на Ник Кирьос винаги са съпроводени с известно количество „фойерверки“. Австралиецът напусна BNP Paribas Open във втори кръг след 6-7(4) 5-7 от Алберт Рамос-Винолас, но преди това сътвори куп глупости на корта. Младокът доскоро беше на изпитателен срок заради изключително неспортсменската постъпка от мача със Стан Варинка на Мастърса в Монреал през миналия сезон, но това очевидно не го спира да продължава със скандалното си поведение.

Кирьос до момента имаше 2 победи срещу Рамос-Винолас, но днес испанецът играеше много стабилно и в първия сет заличи пет брейкбола, за да стигне до тайбрек, който измъкна със 7-4 точки. След почивката дойде време за „шоуто на Ник“. При 2-2 гейма Кирьос стигна до три поредни брейкбола. Испанецът отрази първия, след което съдията на стол обяви, че е получи доклад от един от лайнсмените, че австралиецът е използвал неподходящ език на корта и отсъди наказателна точка за 30-40. Кирьос започна да спори и заяви, че не е казвал подобно нещо, но не постигна нищо с протестите си и в крайна сметка загуби гейма.

Младокът се запъти гневно към съдията на стол с думите „Какво, мамка му, се случи току-що?“. Кирьос беше помолен да спре да използва подобен език, но в отговор заяви: „Ако още една лошо нещо стане, няма да играя повече. Това са глупости!“

Кирьос остана на корта и се намираше на крачка от тайбрека при 5-6, но изостана с 15-40 на свой сервис и след намеса на мрежата при минаващия удар на Рамос-Винолас мачът приключи. Испанецът ще се изправи в трети кръг срещу Гаел Монфис, който отстрани Пабло Карено-Буста със 7-5 7-6(1).