Кирьос стартира трудно, след което изнесе лекция на Зверев

China Open, II кръг
Ник Кирьос – Миша Зверев 3-6 6-2 6-2

Ник Кирьос се класира за четвъртфинаите на турнира China Open след обрат и трисетова победа над Миша Зверев с 3-6 6-2 6-2. Австралиецът ще спори за място на полуфиналите срещу Душан Лайович, който победи Стив Дарси.

Той влезе по-бавно в мача, но постепенно намери ритъма си и предложи на публиката зрелищен тенис, който му помогна да вземе реванш от този съперник след загубата от него в Шанхай през 2016-а.

Първият сет бе решен с единствен пробив на сметката за Зверев за 3-1. В деветия гейм Ник започна агресивно и поведе с 0-30 на ретур, но Миша отговори с перфектно сервиране и приключи сета за по-малко от половин час.

След само 9 минути игра във втората час обаче Кирьос водеше с 3-0 със затвърден пробив. Австралиецът сериозно бе вдигнал нивото и даде на Миша само 4 точки в първите три гейма. Доминацията на Кирьос продължи, а с минаващ удар от бекхенд стигна до сетбол в осмия гейм и частите бяха изравнени след сбъркано воле от Зверев и нов пробив за 6-2.

Миша продължаваше да разчита на обичайния си стил сервис-воле, но ефективността му на мрежата спадна и бе пробит отново във втория гейм на решителния сет, а Кирьос затвърди за 3-0 и направи серия от пет поредни.

И точно както и във втория сет австралиецът проби още веднъж в осмия гейм и фиксира крайното 3-6 6-2 6-2 след малко повече от час и 20 минути игра.