Кирьос уби интригата срещу Троицки, предстои мач с Цонга

Australian Open, II кръг
Ник Кирьос – Виктор Троицки 7-5 6-4 7-6(2)

Ник Кирьос се класира за III кръг на Australian Open след победа в последователни сетове над Виктор Троицки – 7-5 6-4 7-6(2). Победителят имаше пълен контрол в мача, а в следващия кръг ще играе с Джо-Вилфрид Цонга.

Фаворитът на домакините изпусна два брейкбола още в първия гейм, но намеренията му за агресивен тенис станаха ясни от самото начало. Непредизвиканите грешки на сърбина усложняваха задачата му, но той удържа на натиска – 3-2.

До 4-5 Ник нямаше загубена точка на първи сервис, а единствените му грешки идваха от неуспешни опити за импровизация.

В единадесетия гейм Троицки направи две поредни двойни грешки и изостана 0-40, а на първия брейкбол Кирьос с бекхенд уинър проби – 6-5. Първата ракета на Австралия сервираше за сета и без трудности го затвори – 7-5.

Нещо тотално се обърка в играта на Виктор и той изостана 0-30 в първия гейм от втория сет, като до този момент бе загубил последните 10 точки и имаше вече 4 двойни грешки. При 30-30 дойде 17-ата непредизвикана грешка на сърбина, който на брейкбола изкара форхенд. Кирьос сервираше за затвърждаване и записа сервис гейм – 2-0.

Световният №17 действаше на ръба на риска и дори при 30-30 в четвъртия гейм вкара втори сервис с 205 км.ч, а впоследствие покачи на 3-1.

До края и двамата експресно взимаха подаванията си, като след 4-2 Ник не отпусна точка за свой сервис – 6-4.

Троицки отрази общо четири брейкбола в началото на третата част, но в следващото си подаване се пропука – 1-2. Сервисът на Кирьос влизаше, играта му спореше и световният №17 бързо затвърди.  При 5-4 Кирьос сервираше за победата, но се провали – 5-5. Стигна се до тайбрек, в който австралиецът все пак наложи волята си – 7-6(2).