Кирьос заби 25 аса и стегна куфарите на Джокович в Акапулко

Abierto Mexicano TELCEL, четвъртфинали
Новак Джокович – Ник Кирьос 6-7(9) 5-7

Ник Кирьос изнесе истинска лекция на тема „как трябва да сервираме в големите мачове“ и след 25 аса и качествен тенис отстрани Новак Джокович със 7-6(9) 7-5 на четвъртфинал на Abierto Mexicano TELCEL. Това бе първи директен мач между двамата, а австралиецът още веднъж доказа, че без значение как е започнал годината или в каква се намира, той може да победи всеки един от топ тенисистите в света.

А поражението на Джокович и продължава проклятието на водачите в схемата през 2017-а. През настоящия сезон все още нито един тенисист, който е започнал даден турнир като №1 в схемата, не е успял да го завърши с титлата в ръце. Кирьос се погрижи тази тенденция да продължи с изключително открит и агресивен тенис, като и внушителен бройк асове и уинъри в рамките на два сета.

След днешния мач Кирьос вече има победи над всички от Голямата четворка, но трябва да се отбележи, че успехът му над Мъри дойде на „Хопман къп“, така че е на ATP ниво. Връщайки се на четвъртфинала в Акапулко, Ник отпусна нищожно малко шансове за пробив на тенисиста с едни от най-класните ретури в света. За целия час и 48 минути на двубоя, зрителите в Акапулко видяха само един брейкпойнт на сервиса на австралиеца, който той заличи в шестия гейм на първия сет.

Нататък Джокович така и не успя да намери пролука, но и същевременно не даде такава на своя съперник и логично се стигна до тайбрек. В него двамата продължиха да се движат като скачени съдове в резултата, докато Кирьос най-после взе решаващ минипробив за 11-9 точки.

Тоталната доминация на сервиращите продължи сред почивката, само че този път Джокович се огъна на прага на втория пореден тайбрек. Кирьос поведе с 40-с в последното подаване на Ноле във втория сет и грабна още първия мачбол, с който фиксира крайното 7-6(9) 7-5.

Австралиецът продължава на полуфинал срещу бомбардира от начален удар Сам Куери, който детронира миналогодишия шампион Доминик Тийм.

Без тенис Акапулко е просто място за почивка. Върни тръпката в играта и следи турнира от ATP серията на bet365.com.