Клижан стана първият четвъртфиналист в София, Брандс си осигури мач с Троицки

Мартин Клижан стана първият тенисист, който се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от категория ATP 250 в София, който е с награден фонд 463,520 евро. Поставеният под №7 в схемата словак се нуждаеше от повече от два часа, за да надделее над чеха Лукаш Росол с 6-3 2-6 7-6(4).

Росол сервираше за мача, след като поведе със затвърден пробив и 5-2 в решителния сет, но Клижан успя да върне брейка в деветия гейм, след което не остави шансове на съперника в тайбрека.

Двубоят между двамата беше изключително емоционален, като на няколко пъти Росол беше крайно недоволен от отсъждания на лайсмените. Това рефлектира и върху Клижан, който на свой ред негодуваше от реакциите на опонента си. Съперникът на Клижан на четвъртфиналите ще бъде определен утре от двубоя между Тимо де Бакер (Холандия) и Андреас Сепи (Италия, №4).

Даниел Брандс се класира за втория кръг на надпреварата. Германецът се наложи със 7-6(5) 6-3 над италианеца Томас Фабиано в единствената среща от първия кръг, в която участваха двама квалификанти.

Брандс спечели на три пъти подаването на Фабиано и спечели срещата в рамките на час и 38 минути. Следващият му съперник ще е поставеният под №2 в схемата Виктор Троицки.

По-рано днес поставеният под №8 в основната схема Адриан Манарино от Франция победи руснака Евгени Донской с 6-2 7-5 за 83 минути.