Куевас победи Гофен и достигна първи 1/4-финал на BNP Paribas Open в кариерата си

BNP Paribas Open, 1/8-финал

Давид Гофен – Пабло Куевас 3-6 6-3 3-6

Пабло Куевас подпечата силното си начало на сезона, достигайки 1/4-финал на Мастърса в Индиън Уелс, след като победи миналогодишния полуфиналист Давид Гофен 6-3 3-6 6-3. Победителят доминираше през големи периоди от мача и заслужено е за първи път в кариерата си сред най-добрите 8 на надпревара от подобна категория.

Двамата си размениха по експресен сервис гейм за 1-1, като световният №30 продължи убедително. В четвъртия гейм той постави под напрежение опонента си, след като поведе 30-0 от посрещане, а после достигна и до три точки за брейк, като се възползва от първата -3-1.

12-ият в света опита веднага да навакса спада си и стигна до дюс в следващата част, но така и не се добра до възможност за нещо повече. Куевас вече далеч по-трудно взимаше подаванията си, но така и не предостави точка за връщане на брейка, защото в критичните моменти бе безгрешен.

Уругваецът сервираше за сета при 5-3, поведе 40-0 и завърши подобаващо с ас по правата, осигурявайки си сета за 33 мин. игра.

Гофен достигна до своя шанс във втория гейм след почивката, когато поведе 40-30 – на брейкбола Куевас игра на втори сервис, а плахата му игра доведе до непредизвикана грешка и форхенд в мрежата – 0-2.

Куевас не успя да окаже отпор в следващия гейм, като позволи на съперника му да осъществи пълен контрол върху сета.

До края 12-ият в света изглеждаше далеч по-уверено на корта, бе намерил играта си и не остави шансове на уругваеца – 6-3.

В оспорван трети сет и двамата почнаха силно на подаване, като до 2-2 Гофен не бе дал точка на Куевас, когато подава.

Световният №30 предприе решителната крачка към 1/4-финалите, когато първо пропиля брейкбол в шестия гейм, но после си заслужи нов и го реализира – 4-2. Куевас затвърди трудно, но доигра сета без да предоставя възможност на Гофен за рибрейк – 6-3.

В следващия кръг победителят ще срещне Пабло Кареньо Буста.