Квалификантът Жоао Соуса победи Лоренци и ще играе с Дел Потро в Париж, Куевас прекрати дългата серия от загуби

Rolex Paris Masters, първи кръг
Жоао Соуса – Паоло Лоренци 6-4 7-5

Жоао Соуса продължи серията си от квалификациите на турнира и записа трета поредна победа в два сета на мастърса в Париж, осигурявайки си сблъсък с Хуан Мартин Дел Потро във втори кръг. Соуса се справи с Паоло Лоренци с 6-4 7-5.

Соуса влезе по-добре в срещата, като дръпна бързо с пробив и 0-3, но развитието на мача ни донесе обрат – Лоренци спаси два брейкпойнта, преди да успее да запише първия си гейм в мача, но впоследствие записа още три, включително два брейка и подаване на 0. Това обаче не бе единственият обрат в сета. Португалецът постигна рибрейк, преди да поведе с 5-4 и да се опита да затвори частта на сервис гейма на противника си. Световният номер 31 се брани добре, но при третия сетпойнт бе безпомощен.

Вторият сет започна по-спокойно – до 4-3 имаше един единствен гейм, в който посрещащият е спечелил две точки. След това обаче двубоят влезе в по-познато русло и станахме свидетели на два поредни пробива – по един за двамата състезатели. И Соуса, и Лоренци се справиха с първите брейкпойнтове, но не съумяха да го сторят с вторите.

Италианецът трябваше да сервира за оставане в двубоя при 5-4, но отново даде две възможности на съперника си и отново втората бе реализирана.

В останалите приключили мачове от турнира Диего Шварцман надви Виктор Троицки с 6-3 6-4, Кайл Едмънд спечели битката с Евгени Донской с 5-7 7-6(7) 6-3, а Пабло Куевас прекрати серията си от 10 поредни загуби, надделявайки над Карен Хачанов с 6-4 6-2.