Лопес този път не успя да стори чудото и отпадна от Иснър

Erste Bank Open, II кръг

Джон Иснър – Фелисиано Лопес 7-6(1) 3-6 7-6(2)

Фелисиано Лопес бе на крачка от втора поредна победа след спасени мачболи, но Джон Иснър запази хладнокръвие и спечели битката на майсторите на сервиса с 7-6(1) 3-6 7-6(2) във втори кръг на турнира във Виена.

В първия сет и двамата бяха безпогрешни на сервис и тайбрекът се оказа единствената възможна развръзка. В дългия гейм Иснър се откъсна още от самото начало и спечели с убедителен резултат – 7-1 точки.

Лопес, който спаси мачбол в двубоя си от първи кръг срещу Лука Пуй, не бе готов да хвърли кърпата и с топовен форхенд по правата проби в шестия гейм, за да поведе с 4-2 във втория сет.

Без колебания испанецът взе следващите си две подавания на нула и мачът трябваше да бъде решен в трета част.

Иснър достигна до мачбол на сервис на Лопес при 5-4, но Фелисиано отвърна с рисков форхенд по диагонала, приземил се на линията, и се измъкна. Историята се повтори минути по-късно при 6-5 – този път испанецът се спаси с бомбен начален удар по правата.

Очакваше се Лопес да има психологическото предимство в последвалия тайбрек, но още във втората точка левичарят пресили бекхенд слайс и изостана с 0-2. Последва двойна грешка и Иснър вече имаше аванс от два минипробива – 0-3.

Форхендът на Лопес се пропука преди смяната на полетата и при 5-1 преднината на американецът изглеждаше недосегаема. Иснър не загуби излишно време и с прецизна атака към мрежата достигна до третия си мачбол.

Този път на собствен сервис, Големия Джон не се поколеба и с безпощаден ас по правата се класира за четвъртфинал след над два часа битка.

По-рано през днешния ден Филип Колшрайбер изтръгна драматична победа срещу Стефан Робер – 4-6 6-3 7-6(3).  Германецът ще играе с Джо-Вилфрид Цонга на осминафинал.

Алберт Рамос също е във втори кръг след категоричното 6-2 6-2 над Фабио Фонини. Испанецът ще се изправи срещу ветерана Юрген Мелцер.