Лука Пуй чака Григор Димитров или Стив Джонсън във втори кръг на China Open

Очаквано и без да изпита каквито и да било затруднения Лука Пуй преодоля участващия с „уайлд кард“ Йен-Хсун Лу 6-1 6-2. Французинът стартира малко неконцентрирано, но после мина експресно и през двата сета за по-малко от час игра.

Така победителят очаква изхода от сблъсъка Григор Димитров – Стив Джонсън, за да узнае името на следващия си опонент. Мачът на първата ни ракета е втори по програма на корт „Brad Drewett“ във вторник сутрин.

Пуй трябваше да спасява брейкбол още в първия гейм, когато изостана 30-40, но се добра до дюс и взе подаването си. Лу отвърна с бърз сервис гейм и изравни, правейки впечатление, че може да създаде неприятности на опонента си.

Пуй обаче проби за 3-1, а след маратонски шести гейм тотално пречупи съперника и осъществи нов брейк – 5-1. После сервира за частта и рутинно я взе.

След почивката французинът задържа високото ниво и дръпна 2-0. Вече беше и видно, че минутите на Йен-Хсун Лу в турнира се стопяват. Той бе пробит отново за 1-5, а Пуй намери място във втори кръг, затваряйки сета на 2.

Кайл Едмънд пък спря Гилермо Гарсия-Лопес 6-3 6-2, а Роберто Баутиста-Агут отстрани  Джон Милман 6-4 3-6 6-3.