Мачът между Чилич и Андерсън приключи във втория сет

Ролан Гарос, 1/8-финал
Марин Чилич – Кевин Андерсън 6-3 3-0 (Отк. на Андерсън)

Марин Чилич и Кевин Андерсън не успяха да доиграят 1/8-финалния си двубой на Ролан Гарос, след като южноафриканецът се отказа при пасив от 0-3 във втория сет. Хърватинът поведе 6-3, а след подновяването на играта материализира два брейкбола, като това бе и последното, което видяха зрителите.

Към този момент Чилич все още няма изгубен сет, а в спечелените си сетове е давал максимум три гейма на съперниците си. В спор за място на 1/2-финалите той ще играе с победителя от мача Стан Вавринка – Гаел Монфис.

andersen

56-ият в света постигна мечтано начало и проби в откриващия гейм, давайки само точка на съперника си, а после затвърди за 2-0. Преднината му обаче мигновено се изпари, след като Чилич взе следващите два гейма на нула.

Серия на световния №8 продължи на 5 поредни гейма, като при 5-3 той сервираше за сета и се справи.

Марин Чилич дръпна бързо 3-0 след почивката, като при този резултат опонентът му даде сигнал, че няма да продължи мача поради контузия.