Гофен върза два „геврека“ на Бердих, Мъри даде само 4 гейма на Шарди

Гофен върза два "геврека" на Бердих, Мъри даде само 4 гейма на Шарди

Internazionali BNL D’Italia, осминафинал
Давид Гофен – Томаш Бердих 6-0 6-0

Давид Гофен продължи лудия ден в Рим с победа с два „геврека“ 6-0 6-0 над Томаш Бердих и си осигури място на четвъртфиналите във Вечния град. Чехът бе неузнаваем на корта, а в комбинация с добрата игра на Гофен се стигна до шокиращия резултат.

Двойният „геврек“ бе първи за Бердих на абсолютно всяко ниво, на което се е състезавал – от юношеските надпревари през Чалънджъри до ATP.

Белгиецът спечели 90% от точките си на първи сервис и отрази и трите брейкбола, които имаше съперникът му. В същото време успя да вземе 6 негови подавания. На четъртфиналите Гофен ще се изправи срещу Анди Мъри.

Шотландецът също комфортно достигна до четвъртфиналите на Мастърса в Рим след 6-0 6-4 над Жереми Шарди. Двукратният победител в турнири от Големия шлем участва на първия си турнир, след като се раздели с треньорката си Амели Моресмо.

Мачът срещу французина продължи час и 20 минути.

Само половин час пък продължи първата част, в която Мъри не даде гейм на опонента си. В шестия гейм на втория сет британецът изпусна нови три брейкбола и резултатът стана 3-3, а след това на свой ред бе притиснат на ретур и Шарди осъществи първия си брейк.

Мъри обаче го върна веднага в маратонски гейм за 4-4, а след като взе убедително подаването си в деветия гейм, Анди проби отново и сложи точка на спора.