Мъри даде само три гейма на Пуй и запази шансовете си за №1 в света

BNP Paribas Masters, осминафинал
Анди Мъри – Лука Пуй 6-3 6-0

Анди Мъри даде само три гейма на Лука Пуй в осминафинал на турнира BNP Paribas Masters в Париж и запази шансовете си да оглави световната ранглиста още след края на тази седмица. Британецът се наложи с 6-3 6-0 за малко над час игра.

Мачът започна с ранен пробив за Мъри, който набързо поведе с 3-0 гейма. Сервирането на шотландеца обаче не бе на ниво и той имаше проблеми в почти всяко свое подаване. Пуй не пропусна да се възползва от тази уязвимост на световния №2 – французинът достигна до рибрейк в седмия гейм след превъзходен минаващ удар от форхенд по правата, с което намали на 3-4.

Представителят на домакините обаче не бе убедителен в следващото си подаване и след поредица грешки изостана с 0-40. Мъри се възползва от втория брейкбол с печеливш форхенд по диагонала и получи правото да сервира за сета.

Британецът не се поколеба и спечели гейма си на тридесет, а с това и първата част с 6-3.

Негативната серия за Пуй продължи и във втория сет – французинът отново се оказа с пасив от 0-40 в първия си сервис гейм. И трите брейкбола бяха отразени, но Мъри пласира брилянтен лоб и от четвърти опит все пак реализира пробива.

Играта на 22-годишния се разпадна напълно в следващите минути и британецът увеличи аванса си на 5-0. Последният гейм мина през дюс, но с два добри сервиса Мъри сложи точка на спора.

Световният №2 очаква победителя от последния сблъсък за деня – Томаш Бердих – Жил Симон.

Джон Иснър преодоля Ян-Ленард Щруф с 6-4 6-7(4) 6-3 и на четвъртфинал ще се изправи срещу Джак Сок.