Мъри напомни защо е №1 в света и сгази Гарсия-Лопес в Дубай

DDF Tennis Championships, II кръг
Анди Мъри – Гийермо Гарсия-Лопес 6-2 6-0

Анди Мъри набира сериозна скорост на DDF Tennis Championships и днес просто смаза съпротивата на Гийермо Гарсия-Лопес с категоричното 6-2 6-0. Шотландецът стоеше безкрайно стабилно на корта и вече няма загубен сет в четири двубоя срещу този съперник.

Първите минути бяха тежки за световния №1, защото Гарсия-Лопес пласира брилянтен бекхенд на линията за 30-30, а след форхенд в аут на Мъри, получи и брейкбол. Анди все пак удържа ранната атака, а на сервис на испанеца настрои форхенда си и след няколко залпа стигна до 40-40. Двойна грешка на Гарсия-Лопес му отвори шанс за пробив, само че ретурът на Мъри не бе сполучлив и след още няколко напрегнати минути резултатът стана 1-1.

Водачът в схемата продължи да вдига качеството на играта си с всеки следващ удар и проби за 3-1, макар че Гарсия-Лопес изригна с извънземен бекхенд точно в сервис гейма, който загуби.

В следващите няколко минути испанецът до известна степен се стабилизира подаванията си, но пък не изглеждаше дори близо до връщане на пробива. Напротив – Мъри хладнокръвно напредваше към развръзката в сета и след пореден брутален ретур завърши частта с втори брейк за 6-2.

Това стечение на обстоятелствата сякаш тотално пречупи съпротивителните сили на съперника му и Анди пое пълния контрол над сблъсъка след почивката. Вторият сет продължи едва 25 минути, в които Мъри затвърди превъзходството си с шест безответни гейма.

Шотландецът продължава на четвъртфинал срещу Филип Колшрайбер. Напомняме, че през този сезон нито един тенисист не е успял да вземе титла в ATP тура като водач в схемата на съответния турнир.