Мъри продължава уверено напред след качествен двубой срещу Гранойерс

US Open, II кръг

Анди Мъри – Марсел Гранойерс 6-4 6-1 6-4

Анди Мъри се класира за третия кръг на US Open след успех над испанеца Марсел Гранойерс в мач, изпълнен с дълги разигравания, който се изигра под покрива на Arthur Ashe Stadium заради дъжда в Ню Йорк. Британецът имаше някои затруднения, но все пак спечели чисто – 6-4 6-1 6-4.

Още в началото на срещата двамата започнаха с маратонските разменни от дъното на корта, но Мъри допускаше много по-малко непредизвикани грешки и се откъсна с 3-0 гейма.

Изглеждаше, че сетът ще отиде бързо на сметката на Анди, но Гранойерс измъкна 9-минутен сервис гейм и това му даде самочувствие да търси връщане на пробива. При 5-3 форхендът на световния №2 се пропука и испанецът постигна рибрейк.

Гранойерс имаше възможност да изравни за 5-5, но прибърза на няколко пъти и след пет пропуснати сетбола Мъри все пак приключи частта от шести опит. Британецът започваше да показва класа и в близост до мрежата.

Испанският ветеран сякаш загуби тонус след това развитие на нещата, а защитата на шампиона от 2012 г. ставаше все по-непробиваема и това доведе до бърз втори сет – 6-1 за само 36 минути.

Качеството в играта на Гранойерс се завърна в третата част и той отново търсеше агресията с форхенда си и с изненадващи атаки към мрежата. Равенството се запазваше до 4-4, но тогава Мъри отново нанесе решителен удар и приключи срещата със солиден сервис гейм на петнадесет.

Шотландецът очаква победителя от мача Жил Симон – Паоло Лоренци в трети кръг.