Роджър Федерер сложи край на българското участие на тазгодишния Australian Open след успеха с 6-4 3-6 6-1 6-4 над Григор Димитров, но програмата за шестия ден в Мелбърн също е приготвила доста любопитни сблъсъци, макар и с по-различен заряд за родните фенове.
Програмата на Rod Laver Arena ще започне с двубоите на Гарбине Мугуруса и Виктория Азаренка, които са и в една и съща четвъртина на схемата. Нататък следва мачът на Стан Вавринка с винаги опасния Лукаш Росол, а за финал австралийските фенове ще се зарадват на местното дерби между Бърнард Томич и Джон Милман, който за първи път играе в трети кръг на турнир от Големия шлем.
На Margaret Court Arena пък Милош Раонич ще премери сили с шампиона от Сидни – Виктор Троицки, а малко по-късно Анди Мъри ще излезе срещу Жоао Соуса.
Rod Laver Arena (започват в 02:00 ч.)
1. Барбора Стрицова – Гарбине Мугуруса
2. Виктория Азаренка – Наоми Осака
3. Стан Вавринка – Лукаш Росол
4. Ана Иванович – Мадисън Кийс (започват в 10:00)
5. Бърнард Томич – Джон Милман
Margaret Court Arena (започват в 02:00 ч.)
1. Екатерина Макарова – Каролина Плишкова
2. Милош Раонич – Виктор Троицки
3. Анджелик Кербер – Мадисън Бренгъл
4. Анди Мъри – Жоао Соуса (започват в 10:00)
5. Варвара Лепченко – Шуай Жанг
Hisense Arena (започват в 02:00 ч.)
1. Йохана Конта – Дениса Алертова
2. Фелисиано Лопес – Джон Иснър
3. Гаел Монфис – Стефан Робер
4. Континен/Пиърс – Грот/Хюит
Корт №2 (започват в 02:00 ч.)
1. Лаура Зигмунд – Аника Бек
2. Хингис/Мирза – Л. Киченок/Н. Киченок
3. Давид Ферер – Стийв Джонсън (не преди 05:00 ч.)
4. Додиг/Мирза – Кирьос/Томлянович (не преди 07:00)
Корт №3 (започват в 02:00 ч.)
1. Шведова/Стосър – Кинг/Кудрявцева
2. Манарина/Пуи – Болели/Фонини
3. Савил/Гаврилова – Куреши/Шведова (не преди 05:00 ч.)
4. Дуди Села – Андрей Кузнецов
Корт №6 (започват в 02:00 ч.)
1. Кабал/Фарах – Мартин/Марач
2. Янович/Фирстенберг – Мъри/Соареш
3. Нестор/Щепанек – Кубот/Матковски
4. Конта/Уотсън – Смит/Рае
5. Мъри/Среботник – Гучионе/Родионова
Корт №7 (започват в 06:00)
1. Вандевеге/Грьонефелд – Бенчич/Рибарикова
2. Мур/Сандърс – Винчи/Кузнецова
3. Фарах/Грьонефелд – Кабал/Медина Гаригес
4. Пулманс/Мур – Боб Брайън/Матек-Сандс
5. Хюи/Клепач – Ситак/Свитолина
Корт №8 (започват в 02:00)
1. Ербер/Маю – Андухар/Карено Буста
2. Роже/Текау – Тийм/Бекер
3. Ксу/Женг – Касаткина/Ковинич
4. Гарсия/Младенович – Санчес/Вог
5. Роже/Стивънс – Мирни/Чан
Корт №13 (започват в 02:00)
1. Веснина/Павлюченкова – Олару/Бонавентур
2. Буторац/Липски – Инглот/Линдстет
3. Хлавачкова/Храдечка – Гаспарян/Панова
4. Крейчикова/Ванг – Плишкова/Гьоргес
Корт №14 (започват в 02:00)
1. Куевас/Гранойерс – Елгин/Мидълкооп
2. Бондаренко/Савчук – Чан/Чан
3. Мичъл/Инглис – Пея/Хсиех
4. Лучич-Барони/Стрицова – Атаво/Спиърс
TennisKafe.com