Марин Чилич – Диего Шварцман е единият 1/2-финал в Истанбул

ТEB BNP PARIBAS ISTANBUL OPEN, 1/4-финал
Марин Чилич – Стив Дарси 6-1 6-1
Диего Шварцман – Душан Лайович 7-5 6-2

Марин Чилич отнесе Стив Дарси за 46 минути игра с 6-1 6-1 и си осигури място сред най-добрите четирима на турнира в Истанбул, където му предстои мач с Диего Шварцман, който по-рано през деня преодоля в два сета 7-5 6-2 Душан Лайович.

Световният №8 наложи доминацията си от първата точка и след сервис гейм на нула, проби за 2-0 без да дава точка на съперника. Белгиецът опита да потърси отговор на представянето на съперника, като в четвъртия гейм за първи път взе подаването си за 1-3.

Чилич обаче препукаше през своите сервис геймове, което държеше опонента му под напрежение през цялото време и грешката на Дарси дойде в шестия гейм, когато не успя да отрази скрит сетбол и изостана 1-5. При този резултата Марин Чилич подаваше, за да поведе в мача и се справи лесно – 6-1.

Никаква промяна в силите на корта нямаше след подновяването на играта, когато хърватският тенисист отново натрупа ранен аванс с 2-0, като този път бе дори още по-категоричен и проби още два пъти до края, за да си подпечата победата с 6-1.

По-късно през деня предстоят мачовете Милош Раонич – Бърнард Томич и Мартин Клижан – Хьон Чунг.