Мелцер върна времето назад и изхвърли Тийм, чака го мач с брат му

Generali Open, осминафинал

Юрген Мелцер – Доминик Тийм 6-3 7-5

Юрген Мелцер напомни за славните си години от близкото минало и изхвърли поставения под №1 в схемата на турнира Generali Open Доминик Тийм с 6-3 7-5.

Мелцер се намира под №421 в световната ранглиста в момента и имаше поредица от сериозни проблеми с контузии през последните сезони, но сега най-после изглежда напълно здрав, а организаторите на надпреварата в Китцбюел едва ли съжаляват за това, че му предоставиха wild card за директно участие в турнира.

Правещият отличен сезон Тийм започна силно мача и имаше три възможности за пробив при 1-1, но хитрите подсечени сервиси на ветерана му помогнаха да се измъкне.

Мачът вървеше спокойно до 4-3 за Мелцер, когато по-младият от двамата австрийци пресили няколко удара от основната линия и допусна пробив.

Тийм не можеше да настрои ретурите си и не успя да се пребори за връщане на брейка в следващия гейм, което означаваше победа за ветерана в първата част – 6-3.

Вторият сет вървеше гейм за гейм преди Мелцер да нанесе решителен удар при 5-5 и да пробие сервиса на опонента си. 35-годишният тенисист демонстрираше и прекрасна игра на мрежата, която му помогна да навакса изоставане от 0-30 във финалния гейм и с един марков уинър от бекхенд срещата приключи с триумф за световния №421.

Следващият му опонент е брат му Джералд, който победи Даниел Химено-Травер по-рано през днешния ден. Двамата са играли веднъж – в квалификациите на Уимбълдън през 2015, когато лесна победа постигна Юрген.

Филип Колшрайбер изненадващо загуби мача си срещу Карен Хачанов с 6-4 6-4. Руснакът ще срещне Душан Лайович на четвъртфинал.