Миналогодишният финалист Баутиста Агут се провали още в първи кръг в Шанхай

Shanghai Rolex Masters, първи кръг
Роберто Баутиста Агут – Хьон Чунг 4-6 3-6

Роберто Баутиста Агут, който миналата година на Мастърса в Шанхай игра финал срещу Анди Мъри, приключи рано с тазгодишното си участие, след като нямаше сили да спре Хьон Чунг и загуби в последователни сетове 4-6 3-6. Кореецът не остави шанс на съперника в първия сет, а във втория бе железен в критичните моменти.

Чунг първи стигна до шанс да пробие подаването на опонента, след като в петия гейм поведе 40-15 и не му трябваше нова покана, като още на първия брейкбол се възползва – 3-2. После пречупи надеждите на Агут с подаване на нула.

Световният №61 почти не грешеше, а дефанзивните му удари и умелото преминаване в контраатака създаваха много проблеми на Роберто. Испанецът спаси топка за двоен брейк в седмия гейм, а в деветия отрази пет сетбола. При 5-4 Чунг все пак подаваше за частта и се справи – 6-4.

Вторият сет започна спокойно, но Чунг допусна изненадващо изоставане 0-40 в четвъртия гейм. Той обаче отрази и трите възможности и изравни – 2-2. В седмата част дойде моментът му, когато стигна до брейкбол и пречупи Агут – 4-3.

Испанецът притисна съперника си в осмия гейм и докара точките до дюс, а после стигна и до топка за рибрейк. Световният №61 обаче запази присъствие на духа и отрази опасността – 40-40. После взе предимство с ас, а на геймбола подходи агресивно и прати Агут далеч зад основната линия, играейки на бекхенда му, за да затвърди – 5-3.

При този резултат Роберто сервираше за оставане, но изостана 0-30, а в следващото разиграване бе матиран от неспасяем дроп шот – 0-40. На първия мачбол форхенда на Чунг закачи филето и стана лесен за Агут, който навлезе в корта и атакува диагонала, но Хьон Чунг му разгада посоката и с минаващ удар затвори мача – 3-6.

Още резултати: Ришар Гаске – Робин Хаасе 6-7(11) 7-5 6-2; Фелисиано Лопес – Иво Карлович 7-6(1) 7-6(6); Алберт Рамос Виньолас – Жоао Соуса 3-6 6-3 7-5;