Миналогодишният финалист Вердаско продължава напред в Бостад

SkiStar Swedish Open, осминафинал
Фернандо Вердаско – Факундо Багнис 6-3 6-2

Миналогодишният финалист на SkiStar Swedish Open Фернандо Вердаско се класира на четвъртфиналите на турнира с категорично 6-3 6-2 над Факундо Багнис. Поставеният под №6 в схемата имаше проблеми на старта, където навакса сет пасив срещу Елиас Имер, но днес се справи с лекота със съперника си за 73 минути.

Вердаско проби още второто подаване на Багнис и рано пое контрола над мача, затваряйки откриващия сет с още един пробив. Ветеранът загуби първия си сервис гейма след почивката, но играеше със сериозна доза самочувствие и веднага направи рибрейк, убивайки интригата със серия от 2-2 до 6-2 гейма.

Същевременно, Александър Долгополов отстрани с 6-4 6-4 Орасио Себайос и ще се изправи на четвъртфиналите срещу Карен Хачанов, който по-рано днес спря Ернест Гулбис.