Монфис и Симон приближиха Франция на победа от четвъртфинал

Купа „Дейвис“, Световна група
Франция – Канада 2-0
Гаел Монфис – Франк Данчевич 6-3 6-1 6-3
Жил Симон – Вашек Поспишил 7-5 6-3 6-3

Гаел Монфис и Жил Симон осигуриха на Франция комфортен аванс от 2-0 след първия ден на двубоя с Канада от Световната група на купа „Дейвис“. Гостите са без голямата си звезда Милош Раонич, а новият капитан на „петлите“, Яник Ноа, избра остров Гваделупа за дебюта си начело, заради шанса мачовете да се играят на клей и на открито.

Монфис излезе пръв на корта и само за 85 минути се разправи с Франк Данчевич с 63 6-1 6-3. Световният №17 проби 6 пъти от общо 11 шанса, а същевременно не отпусна дори едничък брейкбол на съперника, който направи и 37 непредизвикани грешки.

Така надеждата на гостите остана във Вашек Поспишил, който имаше едва 2 успеха в 8 мача на сингъл от началото на сезона. Канадецът потегли много мощно с два пробива и аванс от 5-0, само че опитният Симон намери пътя до магически обрат със седем поредни гейма на сметката си.

Поспишил не успя да се възстанови от психологическия удар и до края на мача просто губеше важните точки, което срещу съперник като Симон може да означава само поражение.