Монфис не остави шансове на Лоренци и ще се изправи срещу екзекутора на Джокович

Monte Carlo Rolex Masters, II кръг
Гаел Монфис – Паоло Лоренци 6-2 6-4

Гаел Монфис очаквано не се затрудни с 34-годишния Паоло Лоренци и го отстрани с 6-2 6-4 във втори кръг на Monte Carlo Rolex Masters. Ветеранът в миналия кръг обърна Фабио Фонини с 2-6 6-0 6-1, но днес нямаше шанс срещу атлетизма и мощните удари на Монфис. Французинът пък ще играе в трети кръг срещу Иржи Весели, който поднесе сензацията на годината, отстранявайки шампиона Новак Джокович.

Монфис пое контрола над мача от първите минути и с два пробива си осигури аванс от 4-0 гейма преди Лоренци въобще да успее да влезе в двубоя. Италианецът се разписа на таблото за 1-4, но съперникът му уверено приключи сета с два сервис гейма на нула за 6-2.

Монфис за първи път трябваше да минава през 40-40 на свой начален удар след почивката и дори отрази два брейкпойнта, за да направи резултата 1-1. Последваха няколко спокойни минути до 3-3, когато двамата съперници си размениха по един пробив, а Монфис успя да нанесе още един удар, при това на нула, за да поведе с 5-4. Французинът нямаше как да пропусне подобен шанс и приключи мача на свой сервис с маратонско разиграване от над 30 удара за крайното 6-2 6-4.

Монфис загуби единствения си сблъсък с Весели на Уимбълдън 2014 с 6-7(3) 3-6 7-6(1) 7-6(3) 4-6.