Монфис не се затрудни с Колшрайбер и ще спори с Клижан за титлата в Ротердам

ABN AMRO World Tennis Tournament, 1/2-финал
Гаел Монфис – Филип Колшрайбер 6-3 6-2

Все пак ще видим французин на финала на ABN AMRO World Tennis Tournament, но неговото има няма да е Никола Маю, а Гаел Монфис. Световният №18 мина с 6-3 6-2 през Филип Колшрайбер в полуфинал, който поне като драма остана далеч от стандартите на първия, в който Маю допусна обрат от Мартин Клижан след 2 часа и 48 минути на корта (7-6(3) 6-7(7) 2-6).

Монфис имаше едва две загуби в 13 мача с Колшрайер до момента и днес направи напълно достатъчно, за да прибави още една точка в графата на победите. Мачът вървеше в сравнително спокоен ритъм, като и двамата пропуснаха по няколко брейкбола, докато французинът най-после успя да се закрепи в подаването на съперника при 4-3 и проби решително, а след това фиксира 6-3 с нулев сервис гейм.

След почивката Монфис бързо разчупи баланса в резултата и брейк за 3-2 и наниза още три поредни гейма, за да сложи край на спора. Световният №18 ще се бори за трофея в Ротердам с Мартин Клижан, за когото това ще е първи ATP500 финал. Монфис води с 1-0 в преките двубои, но успехът му е преди цели 9 години на турнира във Вашингтон.