Монфис вдигна феновете на крака, но не затрудни Раонич

Barclays ATP World Tour Finals

Милош Раонич – Гаел Монфис 6-3 6-3

Милош Раонич се справи с 6-3 6-3 с Гаел Монфис в късния мач на сингъл от неделната програма на финалния Мастърс в Лондон. Победителят доминираше през по-голямата част от срещата, а мощта му обезличи вълшебството на съперника, който спря дъха на феновете с няколко свои отигравания.

Началото не бе никак добро за Монфис, който неутрализира три точки за пробив още първия път, когато застана зад основната линия, за да сервира, но четвъртият брейкбол бе фатален – 0-2.

Магията на французина обаче постепенно се появяваше. В шестия гейм той дръпна 40-0 на свое подаване и класно материализира геймбола си с ефектен „slam dunk” – 2-4.

Опонентът му пък продължи да е прагматичен, ефективен и без да вдига феновете на крака изпълняваше задачата си.

Раонич сервираше за частта при 5-3. Взе първата точка без да влиза в разиграване, но Монфис демонстрира светкавична реакция от основната линия и изравни. Канадецът стигна до два сетбола след негов смач и ретур в мрежата на Гаел и реализира още първия с форхенд уинър по диагонала – 6-3.

Така Милош даде само 5 точки на съперника, когато подава.

След почивката Монфис успя на няколко пъти да изненада от сервис опонента си, след като ретурът на Раонич през първата част бе убийствен.

В третия гейм французинът изостана 0-30, а в следващото разиграване излезе непремерено на мрежата и бе наказан. Раноич пропиля първия шанс за брейк, опитвайки да дръпне спусъка при посрещане, а великолепен пасинг шот от страна на Гаел намали пасива му на 30-40. Монфис стигна до дюс, показа хладнокръвие и взе подаването си.

Канадецът даде и признаци на слабост, когато бекхендът му бе натискан, но много рядко се случваше Раонич да не диктува разиграванията.

В седмия гейм той материализира пробив за 4-3, а после дръпна 40-15 на свое подаване без да влиза в разиграване и затвори гейма на 30 с мощен ас, доближавайки се до победата.

При 5-4 Раонич сервираше за мача и стигна до 3 мачбола след ас при 30-0. Игра на втори сервис, а форхенд в мрежата намали преднината му. Всичко обаче приключи с пореден ас.