Надал без проблеми срещу Гаске. Добрата серия на Манарино продължава

Western & Southern Open, II кръг
Рафаел Надал – Ришар Гаске 6-3 6-4

Поставеният под №1 в основната схема Рафаел Надал стартира успешно участието си на Мастърса в Синсинати след 6-3 6-4 над Ришар Гаске. Матадора, който след няколко дни официално ще се завърне на първа позиция в световната ранглиста, постигна успеха за час и 25 минути. На осминафиналите Рафа ще играе със своя сънародник Алберт Рамос, който по-рано елиминира Жил Мюлер.

Първият сет бе много оспорван, а още в началния си сервис гейм французинът трябваше да отразява две точки за пробив, но удържа в маратонска битка. Малко по-късно обаче бе пробит за 1-3 и Надал не изпусна преднината си до края на частта.

Матадора постигна ранен пробив и във втория сет. След като двамата съперници си размениха по един гейм, Гаске се представи слабо във второто си подаване и изостана с 0-40, давайки нови три брейкбола на Рафа. Французинът бе принуден да играе на втори сервис, а след добър ретур сбърка от бекхенд. С десетата си поредна точка Надал затвърди брейка на нула и при 3-1 бе още по-близо до победата.

С бекхенд ретур уинър Гаске направи 30-30 в осмия гейм, а малко по-късно се стигна до дюс. Рафа обаче остана концентриран и не позволи да се стигне до точка за връщането на пробива – 5-3.

Силите на Гаске достигнаха да остане още малко в мача, отразявайки мачбол в деветия гейм, но след кратката почивка Надал го затвори на свой сервис с 6-4.

Силното представяне на Адриан Манарино по време на американското турне продължава. 36-ият в световната ранглиста разочарова домакинската публика с победа с 6-2 7-6(4) над Сам Куери. Манарино взе пет подавания на американеца, 3 от които в първия сет. Във втория на два пъти наваксваше брейк пасив, а при 5-3 в своя полза Куери сервираше за изравняването на сетовете, но не издържа на напрежението.

В тайбрека двамата си размениха по два минибрейка до 3-3, а с още един за 5-3 Манарино наклони везните в своя полза и приключи мача след 100 минути на корта. На осминафиналите французинът ще спори с третия поставен Доминик Тийм.