Надал отново бе безкомпромисен в Барселона. Тийм ще играе 1/4-финал срещу Сугита

Barcelona Open Banc Sabadell, 1/8-финал
Рафаел Надал – Кевин Андерсън 6-3 6-4
Доминик Тийм – Дан Евънс 7-6(5) 6-2
Пабло Кареньо Буста – Юичи Сугита 3-6 3-6

Рафаел Надал продължава да жъне победи на турнира в Барселона и рутинно мина през Кевин Андерсън 6-3 6-4 без дори да му се налага да играе на 100%.

9-кратният шампион започна с лесен сервис гейм, а после показа ефективност срещу хубавия начален удар на съперника. 66-ият в света успя да навакса пасив от 15-40, но ударите на испанеца от основната линия бяха толкова прецизни, че затварянето на гейма изглеждаше невъзможно за Кевин. Матадора пропусна трети брейкбол, но стигна до четвърти и го материализира – 2-0.

Световният №5 затвърди за 3-0 и вече бе изпълнил плана си, знаейки перфектната тактика срещу подобен съперник, като до края не прибързваше и не търсеше изразителна разлика.

Андерсън така и не успя в нито един случай да постави под напрежение опонента си, когато посреща, защото в разиграванията от основната линия нямаше шанс, а кого излизаше на мрежата, виждаше профучаващи покрай него пасинг шотове – 3-6.

В третия гейм след почивката Надал поведе 40-15, стигайки до две възможности да пробие подаването на съперника. Блок ретурът на Рафа в следващата точка даде възможност на Кевин да играе агресивен форхенд и да излезе на мрежата, последвалото му воле  обаче закачи филето и позволи на испанеца да достигне до топката и да пласира минаващ удар – 2-1.

Матадора затвърди с бърз сервис гейм и продължи да излъчва спокойствие с играта си на корта, което идваше и от факта, че изгледите Андерсън да се добере до брейкбол бяха минимални.

14-кратният шампион от Големия шлем сервираше за победата при преднина от 5-4, поведе 40-0 и приключи мача.

Същевременно Доминик Тийм записа чиста победа над Дан Евънс 7-6(5) 6-2, а Пабло Кареньо Буста отпадна от Юичи Сугита 3-6 3-6.