Надал отпусна само шест гейма на Пер

Roland Garros, I кръг
Рафаел Надал – Беноа Пер 6-1 6-4 6-1

Рафаел Надал допусна една-единствена загуба до момента през сезона на клей и с формата си загатна, че е готов да претендира за десета титла от Ролан Гарос. В първия кръг Рафа записа убедителното 6-1 6-4 6-1 над Беноа Пер на корт „Сюзан Ленглен“.

Французинът започна несигурно и в четвъртия гейм направо двойна за 0-30, а малко по-късно острите бекхенди на Рафа го принудиха да сбърка за 15-40, което бяха и първите две възможности за пробив в двубоя. Пер се измъкна на първата с добър сервис, но на втората бе разминат с бекхенд уинър по правата – 3-1 за Рафа. Матадора затвърди, а в шестия гейм с много аграсивна игра стигна до 0-40 на ретур и три скрити сетбола. Пер отпусна ръката и отрази първите два, но при третия игра с рамката на ракетата и изкара в аут. С гейм на нула Рафа приключи сета само след 25 минути.

Бекхенд уинър премина край Пер за 15-40 в първия гейм на втората част, а секунди по-късно Рафа проби отново. Пер се зарадва бурно, след като успя веднага да заличи пробива. Два брейкбола отрази француцина, за да обърне до 2-1 в своя полза. Възходът на Пер продължи с нов брейк за 3-1, но в момента, в който трябваше да затвърди, психиката му изневери и пресили бекхенд на мрежата при 30-40. В осмия гейм при 4-3 за Пер Надал направи двойна грешка при 30-30, но се справи със скрития сетбол на французина. После отрази още един с топка, кацнала на линията и изравни резултата.

Матадора впрегна цялата си агресия и последвалия гейм проби на нула, а геймът приключи с изумителен лифтиран форхенд уинър по правата, след което на свой сервис си осигури преднина от 2-0 сета.

Третата част започна по най-добрия начин за Надал, който проби и затвърди. В петия гейм Рафа догони една къса на мрежата и стигна до нов брейкбол, след което с ново излизане си осигури аванс от 4-1 и всичко в мача изглеждаше ясно. Срещата приключи с нов брейк за Матадора, който във втория кръг се изправя срещу Робин Хаасе.