Надал вече е на полуфинал след отказване на Кареньо Буста

Ролан Гарос, четвъртфинал
Рафаел Надал – Пабло Кареньо Буста 6-2 2-0 и отказване на Кареньо Буста

Рафаел Надал изкара доста безгрижен работен ден на Ролан Гарос, след като Пабло Кареньо Буста се отказа от четвъртфинала им след 52 минути на корта. Световният №21 се оттегли заради разтежение в коремната област при резултат 2-6 0-2 във втория сет.

Надал се възползва от очакваното нервно начало на Кареньо Буста и проби за 2-0, но няколко грешки от бекхенд на Матадора позволиха на съперника му да върне брейка. Сервисът на световния №21 обаче не бе достатъчно стабилен в следващите минути и Рафа проби отново, като този път затвърди за 4-1. Кареньо Буста допускаше и сериозно количество непредизвикани грешки (общо 19 в първия сет), което позволи на Надал да удари още веднъж за 5-1.

Три поредни пропуска на Рафа подариха рибрейк за 2-5 на съперника му, само че Кареньо Буста така и не успя да удържи сервиса си нито веднъж в откриващата част и я предаде с 2-6. Почти веднага след почивката, световният №21 поиска медицински таймаут заради болки в коремната област, а след като бе превързан, се прибра и за кратко в съблекалнята.

Кареньо Буста пробва да продължи съпротивата, но очевидно не можеше да сервира нормално заради разтежението в коремната област и при 0-2 гейма във втория сет се отказа. Надал продължава на полуфинал след 52 минути на корта в днешния ден, а съперникът му ще е Доминик Тийм, отстранил Новак Джокович.