Нервите на Пер издържаха и зарадва домашната публика с успех над Гофен в Мец

Moselle Open, 1/4-финал
Беноа Пер – Давид Гофен 7-6(3) 5-7 7-6(7)

Беноа Пер остана последния французин на турнира в Мец, след като демонстрира силен тенис срещу поставения под №2 в основната схема Давид Гофен и го победи със 7-6(3) 5-7 7-6(7). Разликата между двамата бе незначителна, а в края всичко опираше до това чии нерви ще издържат.

Белгийският тенисист реализира пробив в шестия гейм, но в следващата част така и не стигна до точка за затвърждаване и предаде подаването си – 4-3. До края и двамата бяха солидни, когато вкарват топката в игра, така че развръзката дойде в тайбрека.

В дългия гейм двамата си размениха по минибрейк до 2-2, а след 3-3 Гофен не записа точка – 6-7(3).

Световният №41 първи се изправи пред брейкбол във втория сет, когато изостана 40-30 в седмия гейм, но взе следващите три точки – 4-3.

В единадесетия гейм Гофен поведе 30-0 от посрещане, а в следващото разиграване направи неспасяем бекхенд пасинг шот от движение. На брейкбола Пер игра колеблив апроуч и отново бе разминат – 6-5. Белгиецът сервираше за частта и я взе – 7-5.

Възможности не липсваха и пред двамата в решителния сет, като до 2-2 и Пер, и Гофен пропуснаха по два брейкбола. Французинът се изправи пред нова опасност в петия гейм и се пропука. После Гофен сервираше за затвърждаване и се справи – 4-2.

Беноа Пер заслужи топка за рибрейк в осмия гейм, когато поведе 40-30, а в следващото разиграване опонентът му сбърка при опит да играе форхенд по обратния диагонал – 4-4.

Всичко се реши в оспорван тайбрек, в който Пер спаси мачбол на свой сервис за 6-6, а същото стори и съперникът му за 7-7. Гофен обаче сбърка форхенд в следващата точка и подари мачбол на французина, който сервираше за победата и с бекхенд уинър я псотигна – 7-6(7).

Още резултати: Мариус Копил – Петер Гойовчик 2-6 4-7; Кени де Шепер – Миша Зверев 5-7 6-7(4)