Нишикори премина безпроблемно през Долгополов и е на осминафинал

Miami Open, III кръг
Кей Нишикори – Александър Долгополов 6-2 6-2

Кей Нишикори имаше по-лесна задача в третия кръг в Маями срещу Александър Долгополов, отколкото самият той е предполагал. Японецът затвърди традицията да побеждава този съперник и постигна четвърти успех над него от също толкова срещи – 6-2 6-2.

Долгополов бе далеч от най-добрия тенис, който сме виждали от него и с оглед на многото грешки, които допусна, резултатът бе съвсем закономерен.

Нищо обаче не предвещаваше такъв развой, след като световният №29 проби още в първия гейм. Нишикори не само, че осъществи моментален рибрейк, но и на свой ред проби за 3-1 и затвърди. Бекхендът на Долгополов изобщо не работеше, а сервисът му бе лесна плячка за ретурите на японеца.

С двойна грешка резултатът стана 15-40 в осмия гейм, което означаваше два сетбола за 6-ия в световната ранглиста. Долгополов обаче оцеля и с ас дори взе предимство, но последва нова двойна грешка. Малко по-късно Нишикори имаше и трети сетбол и с остри атаки от бекхенд сетът приключи само за 32 минути.

Слайс на украинеца излетя в аут за 15-40 във втория гейм на втората част, но след общо 4 отразени точки за пробив, Долгополов удържа подаването си. Новите неприятности за него обаче не закъсняха и Кей взе следващото подаване на украинеца, след като стигна до 30-40 и дочака нова грешка на съперника.

С убедителен гейм на нула брейкът бе затвърден и всичко в мача изглеждаше ясно. Долгополов допусна нова двойна грешка и при 0-40 Нишикори имаше три скрити мачбола, но не успя да се възползва. И четвърти шанс пропиля азиатецът да поведе с втори пробив за 5-1, но малко по-късно неизбежното се случи и след брейк за 6-2 срещата приключи за близо час и четвърт с нова неточност на украинеца от бекхенд.

На осминафиналите азиатецът очаква Джо-Вилфрид Цонга или Роберто Баутиста Агут.