Нишикори се измъкна от поражение от световния №225

Citi Open, четвъртфинал
Кей Нишикори – Томи Поул 3-6 7-6(8) 6-4

Кей Нишикори запази курса към втори пореден финал на Citi Open след измъчен обрат с 3-6 7-6(8) 6-4 над световния №225 Томи Поул. Японецът, който вчера впечатли с двусетова победа над Хуан Мартин дел Потро, днес далеч не успя да покаже същото ниво, но отрази 3 мачбола във втория сет и намери пътя към победата.

Изненадващо, Нишикори започна мача по изключително неуверен начин и Поул не закъсня да поеме контрола над откриващия сет с пробив за 3-1. Американецът оцеля в един тежък момент при 4-2 гейма, когато спаси 4 брейкбола, за да поведе с 5-2, след което спокойно затвори частта с 6-3. Нещо повече, 20-годишният талант проби за 4-3 след почивката и затвърди за 5-3, само че пропусна мачбол на сервис на Нишикори, който пък направи решаващ рибрейк в следващия гейм.

Сетът влезе в тайбрек, където японецът на няколко пъти напомни за класата си от ретур и отрази нови 2 мачбола, след което успя да рестартира битката с 10-8. Опитът на Нишикори натежа в третата част, където той отрази два брейкбола в откриващото си подаване веднага проби за 2-1. Поул продължи съпротивата с всички сили, но не успя да върне брейка и след 2 часа и 42 минути на корта, световният №9 си осигури място на полуфиналите и мач с Александър Зверев.