Нишикори спаси два мачбола и стигна до обрата срещу Мюлер

Swiss Indoors, 1/2 финал

Кей Нишикори – Жил Мюлер 4-6 7-6(3) 6-3

Кей Нишикори бе на ръба на загубата срещу Жил Мюлер, но след спасени два мачбола японецът постигна обрат и се класира за финала на турнира Swiss Indoors в Базел с резултат 4-6 7-6(3) 6-3.

Двубоят стартира с очакван превес за световния №5, който проби рано и бързо отвори аванс от 4-2 гейма. Последваха обаче силни минути за Мюлер – левичарят започна да доминира с мощния си форхенд и записа серия от четири последователни гейма, а с това първият сет отиде на сметката му – 6-4.

Във втория сет тенисистът от Люксембург получи два мачбола при 5-4 в своя полза, но сервисът бе за Нишикори. И двете възможности бяха отразени от японеца и логичната развръзка се оказа тайбрек.

В дългия гейм Мюлер стартира с два аса, но след това първият му сервис се загуби, а грешките от форхенд преобладаваха.  С хладнокръвно бекхенд воле японецът спечели тайбрека със 7-3 точки и си осигури решителна трета част.

Последният сет отново започна със стабилно сервиране и от двамата, но ключовият момент се оказа шестият гейм. В него Мюлер допусна две двойни грешки, а Нишикори реализира брейка с перфектен минаващ удар по диагонала от бекхенд.

Самурая повече не погледна назад и след два солидни сервис гейма затвори срещата в своя полза. На финала Нишикори ще се изправи срещу Марин Чилич или Миша Зверев.