Ноле: Ако не играех за Сърбия, може би щях да се откажа срещу Кукушкин

„Това беше един от най-тежките мачове в живота ми, защото не знаех, дали ще имам сили да завърша мача или ще трябва да се откажа“, призна Новак Джокович за изстраданата победа с 6-7(6) 7-6(3) 4-6 6-3 6-2 над Михаил Кукушкин в серията от Световната група на купа „Дейвис“. Успехът позволи на сърбите да изравнят резултата до 2-2 в Белград, а Виктор Троицки взе мача и класира домакините на четвъртфинал срещу Великобритания.

Джокович се оттегли на четвъртфинал на турнира в Дубай заради очна инфекция и се видя, че това се е отразило на формата му, защото световният №1 определено не показа най-добрия си тенис. „Не се чувствах добре физически и психически, така че играх на нивото, което ми позволяваха лимитите на тялото ми – продължи Ноле. – След края на третия сет срещу Кукушкин се чувствах като труп и нямаше да успея да спечеля без феновете по трибуните, които просто ме върнаха от мъртвите.

Доволен съм от резултата, защото след третия сет се чувствах на края на силите си. Не исках да се отказвам, умът и сърцето ме молеха да продължа. Вече не чуствах краката си и ако не играех за родината, може би щях да се откажа. Тялото ми ми даде няколко сигнала, че беше дошъл моментът да спра, но сърцето не ми позволи да го направя. Исках да спечеля вкъщи, пред сръбските фенове.

Може би щеше да е най-добре да не играя на двойки, но този мач вече отмина. Най-важното беше да успеем да спечелим три победи като отбор. Случилото се е урок за мен, че има дни, в които ситуацията не зависи единствено от теб, а и от съперника ти.“