Ноле набира скорост преди Уимбълдън – класира се на финал в Ийстбърн

AEGON International Eastbourne, 1/2-финал
Новак Джокович – Даниил Медведев 6-4 6-4

Подготовката на Новак Джокович за Уимбълдън въври отлично, а сърбинът е вече само на победа от това да стартира кулминацията на сезона на трева с титла, след като победи Даниил Медведев с 6-4 6-4 в 1/2-финален мач в Ийстбърн.

Световният №4 тръгна добре и реализира брейк още в откриващия гейм, след което затвърди за 2-0 без да отпуска точка. В четвъртата част обаче изостана 30-40, а на точката за рибрейк от изгодна позиция навътре в корта направи много лош контакт с топката от форхенд и я заби в мрежата – 2-2.

Руснакът много умело редуваше геймове, в които почти не оказва съпротива от посрещане, с такива, в които се хвърля на 100%, и така държеше бившия №1 под напрежение.

В осмия Медведев стигна до брейкбол, но пресили форхенд. Впоследствие се добра до нов, но бе изненадан от дълбок бекхенд на съперника, след който сбърка. Ноле се изправи пред нова опасност заради двойна грешка, но отново удържа, а накрая затвори гейма с ас – 4-4.

Джокович не се афектира от допуснатите грешки и дочака момента си, за да пробие за 5-4, а после бе категоричен при сервирането за сета.

djokovic

Началният удар на младия руснак тотално изчезна в първия гейм от втория сет и той се изправи пред три поредни брейкбола. Отрази първия с дроп шот, а втория – с ас, но така и не се измъкна от сложната ситуация – 0-1.

В следващата част Ноле изостана 0-30, като при 15-30 демонстрира брилянтна защита преди да матира опонента си с пасинг шот от движение от дъното на корта за  30-30, а после успя и да затвърди.

Последваха геймове, които минаха изцяло под диктовката на подаващите, а при 30-40 в деветия гейм Ноле игра отлично стоп воле – дюс. Медведев сбърка форхенд в следващото разиграване, но на мачбола Джокович изкара бекхенд в аут. Даниил извади гейма, но нямаше последната дума.

При 5-4 бившият №1 подаваше за място на финала, а при 40-15 опонентът му заби ретур в мрежата.