Джокович започна в Рим с позитивни емоции и победа

Internazionali BNL d’Italia, втори кръг
Новак Джокович – Аляж Бедене 7-6(2) 6-2

Новак Джокович стартира с победа тазгодишното си участие на Мастърса в Рим, побеждавайки Аляж Бедене със 7-6(2) 6-2. Бившият №1 изигра мач, в който позитивните емоции властваха, дори когато бъркаше,  въпреки че някои негови усмивки бяха иронични.

Ноле запази самообладание в по-трудните ситуации, като така и се справи със съперника, който имаше и своите шансове да усложни задачата на фаворита в мача, но не ги осъществи.

Световният №2 получи пробив още в откриващия гейм на срещата, но не даде никакви признаци на притеснение от този факт, като още в следващата част осъществи рибейк, а после взе подаването си на нула за 2-1.

Бедене действаше агресивно и със самочувствие, а ефективната му игра помогна сърбинът да има нови проблеми с подаването си в седмия гейм. В критичните точки обаче Новак се мобилизираше и отрази брейкбол за 4-3.

До края подаващите доминираха и се стигна до тайбрек, в който Джокович вдигна нивото си и безпроблемно поведе 6-1 точки, като от втори опит приключи сета – 7-6(2).

След подновяването на играта Ноле бе решен да постави под напрежение съперника от старта, а началният удар на Бедене никак не му помагаше. Така след маратонски гейм Джокович проби за 1-0, а после взе подаването си и вече наложи контрол върху двубоя.

Последваха два сервис гейма на нула за 3-1 в полза на Джокович, който вече полагаше максимални усилия да приключи двубоя по-бързо.

В петия гейм Бедене не удържа и допусна двоен брейк, а при преднина от 5-2 Новак сервираше за победата. При на мачбол при 40-30 Бедене вече бе готов да напусне корта, но опонентът му изпусна смач по отскочила топка – дюс. Сръбският тенисист си осигури нова топка за приключване на мача, но с непредизвикана грешка от бекхенд пропиля и нея, а после и още една, което обаче не свали усмивката от лицето му. От четвърти опит обаче световният №2 направи това, което всички чакаха – 6-2.

Междувременно Роберто Баутиста Агут нямаше проблеми с влезлия като „щастлив губещ“ в основната схема Александър Долгополов 6-4 6-2. Напред продължава и Томаш Бердих, който отстрани Карлос Берлок 6-3 6-4.