Почти на 20: Зверев отнесе Лопес и му предстои мач с Надал или Едмънд в Монте Карло

Monte-Carlo ROLEX Masters, II кръг
Александър Зверев – Фелисиано Лопес 6-0 6-4

Ден преди на навърши 20 г. Александър Зверев си подари категорична победа 6-0 6-4 над Фелисиано Лопес в двубой от II кръг на Мастърса в Монте Карло. Така представителят на Следващото поколение достигна 1/8-финал в турнира, където очаква развръзката от двубоя Рафаел Надал – Кайл Едмън, за да научи името на следващия си опонент.

Германецът проби още първото подаване на опитния си съперник, а после затвърди за 2-0. Лопес отрази два брейкбола във втория си сервис гейм, но така и не успя да спре устрема на 20-ия в света – 0-3.

Саша продължи безпроблемно да завършва точките, изграждаше ефективни атаки и върза „геврек“ на испанеца – 6-0.

След четири изиграни гейма от втория сет Зверев вече имаше брейк на сметката си и вървеше уверено към 1/8-финалите. Лопес върна пробива за 3-3, но интрига имаше за твърде кратко, след като 39-ият в ранглистата не взе подаването си веднага след това.

В деветия гейм Зверев пропусна мачбол от посрещане, но при 5-4 подаваше за победата като при 40-0 приключи с ас.