Полковника стигна до страхотен обрат срещу Раонич в Санкт Петербург

Миналогодишният шампион Милош Раонич отпадна по драматичен начин във втория кръг на турнира St. Petersburg Open с награден фонд $986,380.

Поставеният под №2 в основната схема на надпреварата канадец почиваше в първия кръг, а във втория изпусна преднина от сет и 5-1 точки в тайбрека на втория, за да отстъпи на представителя на домакините Михаил Южни с 6-2 6-7(6) 4-6.

Раонич, който изигра първия си мач от отпадането си от Райън Харисън във втория кръг на US Open, мина безпроблемно в първия сет и вървеше уверено към победата, когато последва сериозен спад.

С два пробива канадецът взе първата част за малко повече от 30 минути. Във втория сет Раонич проби за 5-4 и сервираше за победата, но Южни върна брейка.  Двамата си размениха по още един пробив, за да се стигне до 6-6, като Милош не успя още веднъж да приключи спора при свой начален удар.

В дългия гейм Раонич дръпна с 5-1 и бе на две точки от четвъртфиналите, но Южни спечели 5 поредни точки, за да стигне до сетбол при 6-5 на свой сервис. Раонич оцеля, но малко по-късно допусна нов минибрейк и руснакът затвори тайбрека при 8-6.

Решителният сет бе много оспорван и премина без пробиви до 4-4, когато Полковника нанеса решителния си удар и взе подаването на поставения под №2 в схемата за 5-4.

Мачът приключи след гейм със 17 точки, в който Раонич имаше 5 възможности за оставане в мача, но в крайна сметка Южни показа здрави нерви.

На четвъртфиналите световният №53 ще се изправи срещу Александър Зверев, който за по-малко от час и половина надделя над Данил Медведев с 6-3 7-5.