Приказката на Уилис приключи срещу Федерер, Тийм взе реванш от Майер

Wimbledon, 1-и кръг

Роджър Федерер – Маркъс Уилис 6-0 6-3 6-4

След седем поредни победи приказката на Маркъс Уилис все пак свърши, след като британецът преклони глава пред Роджър Федерер. Швейцарецът спечели с 6-0 6-3 6-4

В първия сет очаквано нервите бяха сковали световния №772. Той успя да пласира няколко аса срещу Федерер, които предизвикаха бурната радост на публиката и на самия тенисист, но това не му помогна да запише гейм и сетът приключи с резултат 6-0 за швейцареца.

Във втората част Уилис най-после успя да се разпише на таблото след мощен форхенд по обратния диагонал, с който изравни за 1-1. В следващия гейм британецът стигна до 0-30, но форхендът му в движение срещу налитащия на мрежата Федерер излезе малко в аут и световният №3 удържа подаването си.

При 3-2 Роджър стигна до нов брейкбол, който бе спасен с любимия за левичарите подсечен сервис. Уилис обаче прекали с употребата на сечен форхенд в следващите точки и пробивът стана факт.

До края на сета Федерер доминираше на начален удар и спечели с 6-3.

Уилис имаше възможност да спечели първия гейм на третата част, но форхенд волето му се спря във филето на мрежата при 40-30. Все пак след един майсторски минаващ удар от бекхенд №772 в света поведе с 1-0.

В гейм номер три британецът напомни за сънародника си Анди Мъри и с бекхенд по късия диагонал дръпна с 2-1.

При 3-2 в своя полза Уилис достигна до брейкбол след камшичен форхенд, но Федерер отрази благодарение на атака на мрежата и солиден смаш.

В седмия гейм Маркъс впечатли с два поредни печеливши удара от бекхенд, които доведоха до аплодисменти на крака от публиката на Централния корт. Британецът не позволяваше да бъде пробит и поведе с 4-3.

При 4-4 обаче Маестрото рязко повиши нивото на игра и най-накрая постигна необходимия брейк. Сервирайки за мача, Федерер допусна няколко грешки и се стигна до 15-30, но оттам нататък бе безпощаден и се класира за трети кръг за по-малко от час и половина игра. Роджър очаква Александър Дологопов или Даниел Евънс.

Доминик Тийм успя да вземе реванш от Флориан Майер и го победи със 7-5 6-4 6-4. Австриецът допусна загуба от същия съперник на полуфинал в Хале преди броени дни, но този път изглеждаше много по-свеж на корта. Мачът стартира още вчера, но бе прекъснат заради дъжд в гейм номер три, а по-късно при 4-4 бе отложен за днес.

Тийм ще срещне Иржи Весели в следващия кръг. Чехът се класира след победа над Игор Сайслинг с 6-2 6-4 7-6 (7). Холандецът победи Милош Раонич преди три години в същия турнир, но този път не можа да покаже същата форма и допусна поражение от един от малкото тенисисти, побеждавали Джокович през сезона.

Бърнард Томич най-накрая успя да приключи двудневната драма срещу Фернандо Вердаско и спечели с 4-6 6-3 6-3 3-6 6-4. Мачът бе прекъснат във вторник точно преди старта на петия сет, а днес играта отново бе спряна в крайно деликатен момент – при 5-3 за австралиеца. Все пак Томич успя да довърши успешно двубоя, като особено важен за победата се оказа плоският му форхенд, който измъчваше Вердаско с ниския си отскок. Съперник на възпитаника на Лейтън Хюит в следващия кръг ще бъде Раду Албот, който преодоля Гастао Елиас с 3-6 6-2 7-5 6-4.

Александър Зверев продължава с добрите си игри на трева и с лекота отстрани ветерана Пол-Анри Матьо с 6-3 6-4 6-2. Германецът ще се изправи срещу Хорасио Себайос или Михаил Южни във втори кръг.