Пуй и Бедене ще решат титлата в Будапеща

Gazprom Hungarian Open, 1/2-финал
Лука Пуй – Паоло Лоренци 6-2 7-5
Аляж Бедене – Ласло Джере 6-2 6-4

Лука Пуй достигна четвърти ATP финал в кариерата си, налагайки се над Паоло Лоренци с 6-2 7-5 на 1/2-финал в Будапеща. Френският тенисист този сезон спори и за титлата в Марсилия, а на клей продължава да се представя впечатляващо.

Първият сет мина изцяло под диктовката на топ поставения в надпреварата французин, който материализира пробив за 1-0, а после затвърди със солиден сервис гейм – 2-0.

Лоренци още се опитваше да нагоди играта си, когато отново трябваше да отразява точки за пробив на подаването си, изоставайки 30-40 в третия гейм. 14-ият в света обаче реализира и тази възможност, а после покачи на 4-0.

До края италианецът нямаше никакъв шанс и спечели само точка при посрещане – 6-2.

Много по-оспорвано стартира вторият сет. Лоренци бе коригирал играта си, а в критичните моменти намали пропуските.

Лука Пуй обаче продължи да играе на високо ниво, а в деветия гейм пропуска 3 скрити мачбола. Постави обаче отново под напрежение противника си със сервис гейм на нула, а в единадесетия гейм Лоренци се пречупи – 5-6. При този резултат французинът сервираше за място на финала и бе безкомпромисен, материализирайки първия си мачбол при 40-0.

По-рано на финал се класира Аляж Бедене, който спечели дербито на квалификантите с Ласло Джере, постигайки категорична победа с 6-2 6-4.