Рафа: Финалът бе по-оспорван, отколкото показва резултатът

„Днес се получи наистина оспорван мач“, обобщи Рафаел Надал на пресконференцията след загубения от Роджър Федерер финал на Miami Open. Това е трето поражение на Матадора от от Федерер само през 2017-а и общо четвърто поредно в директното им съперничество.

„Резултатът е 3-6 4-6, но аз имах своите шансове да пробия първи в откриващия сет – каза още Надал. – По принцип не вярвам в късмета, но в първата част на няколко пъти сякаш нямах късмет. Играх добре, но загубих на един от брейкболите. А когато Федерер ти поведе с пробив, това значи, че си в беда. Във втория сет имах шанс при 30-30 и втори сервис за Роджър, но го пропуснах. В следващия гейм при 30-30 мрежата му помогна. Няколко точки решиха мача и днес те отидоха на неговата сметка.

За мен двубоят бе много по-оспорван, отколкото показва резултатът и съвсем различен от този в Индиън Уелс. Близо съм до това, което искам да бъда като форма. Играя тенис на високо ниво и съм готов да печеля титла. Вече играх три финала и загубих и трите от съперник, който е непобеден през сезона. Да, има едно поражение, но в мач, който при нормални обстоятелства никога не би загубил. Играя достатъчно добре, за да се боря за всичко и ще пристигна обнадежден в Монте Карло.

Трябва да съм готов да работя здраво. Винаги, когато играя добре, клеят е допълнително предимство за мен. Нямам търпение да се върна на червени кортове. Нямам представа кой ще е най-сериозният ми съперник на Ролан Гарос. Дори не знам, дали съм сред фаворитите в Париж. До Ролан Гарос има още четири турнира, така че нека видим какво ще се случи в тях. Сега искам да си почина, да се позабавлявам в Майорка, да се прибера вкъщи след месец и половина пауза и после да се подготвя за клей сезона. Целта ми е да вляза в ритъм за мачовете на червени кортове, а не да мисля за Ролан Гарос.“