Рафа лесно укроти Фонини и е време за нов епизод на Димитров – Надал

Shanghai Rolex Masters, III кръг
Рафаел Надал – Фабио Фонини 6-3 6-1

Рафаел Надал надигра Фабио Фонини с 6-3 6-1 в мач от III кръг на Мастърса в Шанхай. Световният №1 не срещна никакви затруднения и превърна победата си в протоколна, а на 1/4-финал испанецът ще играе с най-добрия ни тенисист Григор Димитров.

Първата ни ракета и Матадора имат общо 10 двубоя в общия си баланс, а 16-кратният шампион от Големия шлем води с 9-1 победи. През този сезон вече станахме свидетели на две гладиаторски битки – на Australia Open испанецът надделя с 3-2 сета, а миналата седмица в Пекин Рафа отново напусна корта като победител.

Световният №1 се възползва от липсата на първи сервис в играта на Фонини и поведе 40-15 във втория гейм, а после реализира брейкбол за 2-0. В следващата част италианецът почти не влизаше в разиграване и пасивът му стана – 0-3.

Фабио заигра по-ефективно и сигурно, а това се изрази и в резултата – 3-5. Надал обаче бе заслужил да има последната дума в сета, поведе 40-0 и завърши с отличен начален удар – 6-3.

В откриващия гейм на втория сет италианският тенисист изостана 15-40 в подаването си. На първата опасност подходи нестандартно и изненада опонента си с къса, но после реши да играе на ръба на риска и пресили бекхенд – 0-1.

Матадора затвърди, а в четвъртия гейм преодоля и трудно изпитание, след като навакса от 15-40, за да удържи аванса си – 3-1. В следващата част Рафа дръпна 40-30, а на брейкбола опонентът му изкара бекхенд.

Надал покачи на 5-1 и довърши съперника от посрещане, след като в седмия гейм поведе 40-30 и търпеливо дочака грешка на Фонини – 6-1.