Рафа потегли шампионски на „собствения“ си корт. Гофен записа победа №24 за 2017 г.

Barcelona Open Banc Sabadell, II  кръг

Рафаел Надал – Роджерио Дутра Силва 6-1 6-2

9-кратният шампион в Барселона Рафаел Надал записа първа победа в турнира, откакто централният корт е кръстен на негово име. Матадора се наложи с 6-1 6-2 над Роджерио Дутра Силва, а мачът започна по-късно от предвиденото заради преваляванията в каталунската столица

nadal

Силва трябваше да се бори и със статистиката в този двубой, защото опонентът му няма загуба срещу бразилец в тура (14-0). Рафа стигна до възможност за брейк още във втория гейм след двойна грешка на съперника при 30-30, а в следващото разиграване Матадора реализира точката за пробив – 2-0.

В шестия гейм испанецът поведе 30-0, a после пласира неспасяем форхенд уинър по правата, който кацна на линията. Рафа се възползва още от първата възможност и при 5-1 сервираше за сета.

Силва не удържа на форхенд дуел по диагонала при 30-30 и пласира удар в мрежата, а на сетбола не съумя да постави под напрежение съперника – 6-1.

Много по-добре стартира Дутра Силва след подновяването на играта, когато показа увереност и поведе 2-0. В третия гейм обаче изостана 0-30 и пресили форхенд по правата, давайки 3 шанса за рибрейк на Надал, а на следващата точка 69-ият в света отново сбърка – 1-2.

14-кратният шампион от Големия шлем заложи на сигурността и заигра на бекхенда на съперника, когато има възможност, което даде необходимия резултат. В петия гейм Рафа докара нещата до дюс, а двойна грешка му осигури брейкбол. Последва бекхенд в аут на Дутра Силва, който вече изоставаше 2-3.

Някъде по това време и свършиха съпротивителните сили на бразилеца, който от началото на сезона има 1 победа на ниво ATP.

Надал взе два експресни гейма и при 5-2 сервираше за победата. 69-ият в света обаче усложни задачата му и поведе 40-30, но пропиля шанса си с неуспешен опит за бекхенд по диагонала. Следващите две точки бяха на сметката на Надал и така той осигури победата си.

По-рано през деня Давид Гофен отстрани Николоз Басилашвили 7-5 6-0, с което записа победа №24 за сезона.  Филип Колшрайбер отпадна от Хьон Чунг 3-6 4-6, а Фелисиано Лопес победи Алберт Монтанес 6-2 6-2.