Рафа се завърна в брилянтна форма и отнесе Бердих в Абу Даби

Вторият мач на тазгодишното издание на Mubadala World Tennis Championship донесе прекрасна новина за всички фенове на тениса – Рафаел Надал се завърна на корта и то в блилянтна форма. Матодора не показа никакви следи от контузия в китката, която беляза сезон 2016 и отнесе Томаш Бердих с 6-0 6-4 за 76 минути.

Рафа откри мача с два уинъра и набързо поведе с пробив за 2-0 гейма. Сервисът на Бердих бе тотално неутрализиран, докато Надал се вихреше от форхенд. Испанецът пласира и няколко маркови бекхенда за втори брейк и аванс от 4-0, а от трибуните се чуха първите възгласи „Vamos“. Надал продължи неудържимо да трупа геймове на сметката си и затвори първия сет с 6-0 за едва 26 минути.

Бердих започна със сервис и след почивката, само че този път спечели подаването си и в следващите минути настойчиво търсеше брейка. Чехът на пръв поглед водеше играта, само че Рафа удържа равенството до 4-4, когато удари с решаващ пробив и приключи мача с 6-0 6-4. По този начин той си осигури сблъсък с Милош Раонич на полуфиналите.

Надал е в Абу Даби единствено с чичо си Тони, а Карлос Моя ще се присъедини към него на турнира в Бризбън.

В другия мач от днешния ден, Давид Гофен пречупи Джо-Вилфрид Цонга със 7-6(2) 6-4 и се класира за полуфинал срещу Анди Мъри.